Что такое погрузчик КУН

Що таке навантажувач КУН і як він використовується на тракторах МТЗ?

МТЗ трактор з навантажувачем КУН застосовується у с/г господарстві, для розвантажувально-навантажувальних робіт, а також для будівництва. КУН для МТЗ є одним із найпоширеніших типів навісного обладнання для трактора. Є кілька видів цього обладнання, деякі фермери навіть вдаються до винаходу саморобного КУН.

Чим є КУН?

КУН на МТЗ – (розшифрування як копновоз універсальний навісний) – це фронтальне навісне обладнання, яке працює за допомогою гідравлічної системи трактора.

Спочатку цей пристрій проектувався для завантаження силосу або сіна. У результаті, КУН для МТЗ може працювати з різними вантажами, відповідними за розмірами, а також проводити великий вид землевпорядних робіт. Ця установка широко використовується для виконання земляних робіт та перевезення вантажів на складських приміщеннях.

КУН на МТЗ

Фронтальний навантажувач КУН на трактор вдало застосовується вже більше 50 років і охарактеризував себе невибагливим в обслуговуванні та легким у використанні. КУН для тракторів МТЗ може входити до комплектації машини або купуватись окремо.

Особливість навантажувача та використання кун GENERAL
Навантажувач фронтальний на МТЗ КУН GENERAL 2000 (модель, що найбільше продається), яка виготовляється на заводі «Агрокуб». Ця модель не раз модернізувалася і на сьогоднішній день є багатофункціональним навісним обладнанням.

Спочатку КУН виробляється на трактори МТЗ (зокрема, на МТЗ 80 та МТЗ 82), але універсальний механізм стріли дає можливість використовувати його у свою чергу для комплектування тракторів та інших моделей, таких як Т-40 та ЮМЗ.

Використання трактора МТЗ із навантажувачем КУН має свої відмінні властивості:

 • універсальність – трактори можуть виконувати роботу екскаватора, навантажувача або бульдозера, завдяки чому цією невеликою технікою можна користуватися в сільському господарстві, будівництві, наводити лад на територій;
 • велика ефективність;
 • надійність.


Конструкція навантажувача

КУН для трактора виготовлений у вигляді стріли, керування якої проводиться за допомогою 4-х гідроциліндрів – 2 з них беруть участь у процесі підйому стріли та 2 керують кутом нахилу ковша. Управління навантажувача здійснюється з кабіни машиніста трактор.

Завод виготовлення фронтальних навантажувачів також представляє великий асортимент додаткового змінного обладнання, яким можна обладнати КУН:

 • ковші об’ємом від 0,75 до 1,25 куб. м.;
 • ківш із захопленням;
 • щелепний ківш;
 • вила для піддонів;
 • сінажні вила;
 • захоплення для колод;
 • захоплення для тюків;
 • гачок для бігів.

Характеристики навантажувача на трактор

 • вантажопідйомність навантажувача КУН 1600 кг;
 • робоча висота під час використання ковша становить 4,2 м;
 • керування навантажувачем проводиться від розподільника або з джойстика.

Види навантажувачів КУН

Трактором МТЗ можна використати два види КУН. Відмінність між цими видами навантажувачів полягає у способі кріплення навісного обладнання та вантажопідйомності:

 • Стаціонарний навантажувач (вантажопідйомність 1200 кг)
 • Швидкознімний навантажувач (вантажопідйомність 1600 кг)

Саморобний кун на трактор МТЗ

Деякі фермери віддають вибір виготовлення такого навісного обладнання своїми руками. Якщо є певні вміння, це не складе великої праці.

Із плюсів КУНів, зроблених власними руками, можна назвати невеликі фінансові витрати та можливість самим вибрати довжину вильоту стріли. Однак слід враховувати, що занадто довга стріла і занадто велике навантаження можуть стати причиною перекидання трактора. Тому при виготовленні саморобного навантажувача необхідно суворо дотримуватися креслень та технологічного процесу. Одним із недоліків саморобних навантажувачів є значний програш за якістю сировини, з якої виробляється КУН та його продуктивність.

Купити фронтальний фронтальний навантажувач та інше обладнання на навісний навантажувач Кун МТЗ можна на нашому сайті за посиланням.

Коментарі

0 Коментарів Напишіть коментар

Залишити коментар